O nas

Spotkania Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Archidiecezji Poznańskiej rozpoczęły się w styczniu 2016 r. Początkowo odbywały się w parafii Św. Rodziny w Poznaniu, następnie w Katolickim Liceum i Gimnazjum na ul. Głogowskiej 92, a obecnie na Ostrowie Tumskim. Na pierwsze spotkania zaprosiliśmy zawieszony wówczas Klub Katolickich Przedsiębiorców oraz uczestników rekolekcji dla przedsiębiorców organizowanych przez ks. Rafała Ostrowskiego. Z czasem do duszpasterstwa dołączyło wielu przedsiębiorców.

Cieszymy się z przynależności do ogólnopolskiego duszpasterstwa, które nieustannie wzrasta. Stanowi ono zaczyn katolickiej odnowy przedsiębiorczości w Polsce.


Nasz duszpasterz, ks. dr Rafał Ostrowski, jest księdzem katolickim Archidiecezji Poznańskiej. Ksiądz Abp Stanisław Gądecki skierował go do opieki nad Duszpasterstwem Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Archidiecezji Poznańskiej. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Konferencji Przedsiębiorców Katolickich ‘Bóg, Rodzina, Firma, Hojność’. Należy do Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Stowarzyszenia im. Romana Brandstaettera.  Prowadził wiele rekolekcji dla przedsiębiorców. Jest twórcą filmów katechetycznych przygotowujących do obchodu wielkiego jubileuszu 1050 – lecia chrztu Polski oraz od lat prowadzi swój kanał na YouTube. Wykładał Biblię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest współzałożycielem fundacji wspierającej ludzi ubogich. Przez lata głosił z zapałem wiele rekolekcji młodzieżowych, które inspirowały do twórczego i dynamicznego życia.
Owocem jego zainteresowań rozwojem osobistym i przedsiębiorczością są nowoczesne aktywne rekolekcje skierowane do ludzi przedsiębiorczych.
Stawia sobie za cel głoszenie wiary w Jezusa Chrystusa oraz pomoc ludziom w pracy nad sobą. Pokazuje, że najgłębszym uzasadnieniem rozwoju osobistego jest sam Bóg i wierzy, że wspiera On każdego w pełnej realizacji jego potencjału.