„Bóg, rodzina, firma, hojność” – Poznań stał się centrum katolickiego biznesu

Poniższy artykuł pochodzi ze strony redakcji Codzienny Poznań. Link do źródła: https://www.codziennypoznan.pl

Stawianie na praktykę i inspirowanie przedsiębiorców we wdrażaniu bożych zasad w firmie, społeczeństwie i w kulturze – to motyw przewodni pierwszego takiego w Polsce wydarzenia – konferencji ewangelizacyjnej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski – „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w Poznaniu, bo to właśnie tutaj – jak mówią źródła – „zaczęła się Polska”. Takim też początkiem nowego myślenia o sobie, swojej firmie i przedsiębiorstwie – zdaniem jej uczestników – było to wydarzenie.

Konferencja, choć w charakterze ogólnopolska, zaprosiła do wysłuchania ciekawych prelekcji gości z zagranicy: Franka Adama Brandenberga, prezesa Organizacji Chrześcijańskich Przedsiębiorców z Niemiec, który zarządza spółką Chrześcijańskiej Giełdy Współpracy liczącej ponad 2 tysiące firm i organizacji; oraz Kay Cee Chacko z Indii, mającego ponad 30-letnie doświadczenie w prowadzeniu programów w zakresie odkrywania siebie oraz przywództwa.

Znaczenie i rolę polskich przedsiębiorców podkreśliła obecność takich prelegentów jak m.in.: Roman Trzaskalik, Prezes Zarządu Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach; Tomasz Desko, Prezes Grupy Cermag; Wojciech Nowicki, który wraz żoną napisał i wydał unikatową książkę „Uzdrowienie finansów”; ks. Grzegorz Piątek, koordynator Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”; Zenon i Lidia Kufel, współwłaściciele A. Damięcka, L. Kufel PHU METALEX S.c. (firma rodzinna). 

Tematy poruszane na konferencji, w tym podczas Forum Przedsiębiorców, dotyczyły takich zagadnień jak: umocnienie przedsiębiorców w wierze w Jezusa Chrystusa, ukazanie konieczności budowania przedsiębiorstwa na wartościach chrześcijańskich, integracja lokalnego środowiska katolickich przedsiębiorców, inspiracja przedsiębiorczymi katolikami zza granicy, zjednoczenie różnych organizacji skupiających przedsiębiorców, działających czasem w różnych obszarach, ale zjednoczonych przynależnością do Kościoła Katolickiego i pragnieniem zachowania i promowania dziedzictwa wartości znajdujących swoją tożsamość w Chrzcie Polski. Podpisano Deklarację Jedności Przedsiębiorców.

Konferencję zakończyła uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej, koncelebrowana przez Jego Ekscelencję, ks. Abp Stanisława Gądeckiego. Wtedy też Jego Ekscelencja przyjęła pamiątkowy dar od polskich przedsiębiorców, w tym od organizatorów i uczestników konferencji. W ich imieniu wręczył go Dominik Górny.

Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu, z jej duchowym opiekunem, ks. Rafałem Ostrowskim. Komitet organizacyjny stanowili również: ks. Grzegorz Piątek SCJ, Maciej Łobza, Anna Hetmańska, Barbara Machi, Ireneusz Strażyński, Mariusz Siebert, Karolina Krzywda, Marta Mickiewicz – Metelska, Monika Paryś, Martyna Szreder.

Konferencja „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” była pierwszym z tego cyklu wydarzeniem. W tym roku 3 i 4 listopada br. odbędzie się jej trzecia edycja. Patronat Honorowy objął ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Organizatorzy zapraszają do współtworzenia tego ważnego wydarzenia:

  • kontakt w sprawach medialnych: Dominik Górny, 695 732 393; mariah@wp.pl

Data pierwotnej publikacji: 21.10.2017