III Konferencja “Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” już za nami!

Poniższy artykuł pochodzi ze strony http://pnt.euro-centrum.com.pl

„Ta konferencja pokazuje potrzebę dążenia do naszej jedności i współpracy w duchu Bożych Zasad” – mówili przedsiębiorcy, którzy 3 i 4 listopada br. w Poznaniu uczestniczyli w III edycji Konferencji Przedsiębiorców Katolickich „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”. Organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Archidiecezji Poznańskiej, a współorganizatorami: Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu i Komisja Ekonomii Komunii Ruchu Focolari w Polsce. W realizację wydarzenia włączyło się Stowarzyszenie Nostra RES.

W konferencji wzięło udział ponad stu przedsiębiorców z całej Polski, przedstawicieli różnych branż i sfer życia gospodarczego. Otwarcie konferencji uświetniło wyróżnienie pomysłodawcy wydarzenia – ks. dr. Rafała Ostrowskiego. Był to Srebrny Medal „Labor Omnia Vincit” – „Praca Wszystko Zwycięża” przyznany przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta THC, medal wręczyli Dominik Górny i Marek Nowak, członkowie zarządu. „Dziękuję za ten wspaniały medal. Jego otrzymaniem jestem zaskoczony, ale jestem też szczęśliwy, bo to bardzo prestiżowe wyróżnienie” – powiedział laureat. „W tym też kontekście celem konferencji jest udowadnianie, że sukcesem przedsiębiorcy powinno być jednoczesne pomnażanie przynajmniej dwóch rodzajów kapitałów: ludzkiego i materialnego. Docenianie ich dwóch przybliża do tworzenia trwałych wartości, aby zysk dla firmy utożsamiał się z zyskiem społecznym” – zaznaczył Górny.

Konferencja poruszała dwa tematy: ekonomię komunii i walkę wewnętrzną przedsiębiorcy. Poza ponad setką przedsiębiorców z całej Polski, wzięło w niej udział dwóch gości specjalnych: biznesowy – Tom Peterson, międzynarodowy ekspert branży PR i reklamy, który przybył ze Stanów Zjednoczonych oraz artystyczny – zespół Anno Domini, który po raz pierwszy w Polsce zaprezentował dwa koncertowe wykonania swoich autorskich utworów: „Rzeka Nieba” oraz „Craving”.

W drugim dniu konferencji o wpływie spowiedzi na życie przedsiębiorcy mówił Patryk Białas, reprezentując Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów NOSTRA RES. Kolejna konferencja już za rok.

Źródło: materiały prasowe

Zdjęcia: Studio Fotografii Monika Florek