Poniższy artykuł pochodzi ze strony redakcji Polskie Media. Link do źródła: http://polskiemedia.org
Sukcesem przedsiębiorcy powinno być jednoczesne pomnażanie przynajmniej dwóch rodzajów kapitałów: ludzkiego i materialnego. Docenianie ich dwóch przybliża do tworzenia trwałych wartości, aby zysk dla firmy utożsamiał się z zyskiem społecznym – potwierdzają uczestnicy dotychczasowych edycji Konferencji Przedsiębiorców Katolickich pt. „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”. Trzecia edycja tego wydarzenia odbędzie się już 3 i 4 listopada w Poznaniu. Patronat Honorowy objął ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.
Organizatorem konferencji jest ks. Rafał Ostrowski i Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Archidiecezji Poznańskiej. Współorganizatorami są: Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu oraz Komisja Ekonomii Komunii Ruchu Focolari w Polsce.
Poprzednie dwie Konferencje „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” ujawniły ogromne zainteresowanie przedsiębiorców wspólną refleksją nad działaniami gospodarczymi w świetle wiary, zwłaszcza tymi, które dotyczą ich życia osobistego i rodzinnego.
Świadectwem wielkiego znaczenia tych Konferencji jest duża liczba przedsiębiorców, którzy bezpośrednio, na różne sposoby, zaangażowali się w ich współtworzenie. Nazwa Konferencji: „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” odwołuje się do podstawowej hierarchii wartości, jaką można odczytać z Biblii. W jej ramach w zbliżającej się trzeciej już Konferencji przybliżymy dwa główne tematy.
Pierwszym z nich jest Ekonomia Komunii. Jest to zwrócenie uwagi na działalność gospodarczą, które w 1991 roku w Brazylii zaproponowała Chiara Lubich, założycielka ogólnoświatowego Ruch Focolari. Założenia są bardzo proste. Kładą nacisk na podział wypracowanego zysku na trzy kategorie: między przedsiębiorstwo, potrzebujących oraz na cele formacji propagatorów tej idei. Konsekwencje tak postawionego przepływu pieniądza w firmie są ogromne. Zmieniają się relacje między ludźmi, a właściciele dają świadectwo Ewangelii w prowadzeniu firm.
Drugim temat dotyczy walki wewnętrznej, jaką niejednokrotnie przechodzi przedsiębiorca. Te dylematy sumienia są dla niektórych chlebem powszednim. W pierwszej kolejności kojarzą się z tymi sytuacjami, w których jest on narażony na pokusy nieuczciwości w firmie. Bądź to bezpośrednie nieuczciwe propozycje kierowane do niego przez innych ludzi, bądź też sam jest przekonany, że nieuczciwość się opłaca. W drugiej kolejności kwestia nieuczciwości narusza więzi we własnej rodzinie. Oba przykłady dotykają także tematu sakramentu spowiedzi.
III Konferencja Przedsiębiorców Katolickich pt. „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” już 3 i 4 listopada w Poznaniu.
Kontakt dla uczestników:
Karolina Krzywda
te. +48 603 728 848, e-mail: talent.poznan.kontakt@gmail.com
Kontakt w sprawach medialnych:
Dominik Górny
tel. +48 695 732 393, e-mail: mariah@wp.pl
Data pierwotnej publikacji: 30.09.2017
Źródło: [LINK]