Poznań: III Konferencja przedsiębiorców katolickich

Poniższy tekst pochodzi ze strony redakcji Radia Maryja. Link do źródła: https://www.radiomaryja.pl

W stolicy Wielkopolski zorganizowano trzecią Konferencję Przedsiębiorców Katolickich.  Przedsiębiorcy działający na terenie Polski, ale i Stanów Zjednoczonych mówili o roli wiary w biznesie.

To trzecia Konferencja Przedsiębiorców Katolickich. Z roku na rok, jak mówią organizatorzy, zainteresowanie wydarzeniem rośnie, zwiększa się też liczba prelegentów.

– W naszej konferencji w tym roku uczestniczyło około stu przedsiębiorców. To wspaniałe, że widzimy zarówno osoby, które poznaliśmy rok wcześniej jak i osoby nowe. To ludzie, którzy są prezesami, dyrektorami, kadrą menadżerską, ale także pracownikami poszczególnych szczebli różnych firm – mówił Dominik Górny, współorganizator Konferencji Przedsiębiorców Katolickich.

Co Bóg mówi o biznesie? Do jakiej działalności zachęca? To tylko dwa z wielu pytań, jakie zadawali sobie uczestnicy poznańskiego spotkania. Hasłem tegorocznej konferencji były słowa: „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”.

– Hasło tej konferencji stanowi podstawową hierarchię wartości, którą należy się kierować w życiu. Oczywiście nie tylko przedsiębiorcy, ale każdy człowiek. Na pierwszym miejscu stawiamy Pana Boga. Wtedy wszystko się porządkuje i jest na właściwym miejscu. Na drugim miejscu jest rodzina, czyli te zobowiązania, które podejmujemy na całe życie i które są nieodwołalne. Następnie firma i na końcu otwieramy swoje serce dla hojności ażeby być rzeczywiście otwartym na łaskę, którą Pan Bóg daje – przypominał ksiądz Rafał Ostrowski, organizator poznańskiego spotkania

Głównym prelegentem konferencji był Tom Peterson amerykański biznesmen, który po 25 latach pracy w korporacjach nawrócił się podczas katolickich rekolekcji dla mężczyzn.

W tym roku dyskutowano o uczciwości, dylematach sumienia i walce wewnętrznej, jaką wielokrotnie przechodzi przedsiębiorca. Promowano też Ekonomię Komunii.

– Ekonomia Komunii daje narzędzia. Jednym z takich narzędzi są zasady. One są wypracowane przez przedsiębiorców przez wiele lat. I tak jak światło przechodzi przez pryzmat i rozszczepia się na siedem kolorów, chodzi o to żeby zobaczyć przedsiębiorstwo właśnie w tych siedmiu kolorach – wskazywała Teresa Twardosz, przedsiębiorca.

Ekonomię Komunii w sposób szczególny propaguje Ruch Focolari. W czasie Konferencji była możliwość skorzystania z indywidualnej modlitwy wstawienniczej, a także z Sakramentu Pokuty. Konferencję zorganizowało Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki.

Data pierwotnej publikacji: 4.11.2017